Kalendár

20. - 22. január   TWC 3 Ranč Kráľova Lehota (SK)
27. január   Chvály Prievidza (SK)
29. január 19:00 BARARAS - Večer chvál Prešov (SK)
11. február 17:00 Gospel fest Ružomberok (SK)
17. - 19. február   TWC 4 Ranč Kráľova Lehota (SK)

Partneri

BARARAS v Starej Ľubovni

Srdečne vás pozývame do KD v Starej Ľubovni, kde sa v sobotu 7.1. 2017 o 17:00 uskutoční vystúpenie rómskeho bigbandu s názvom BARARAS.
Približne 80 rómskych hudobníkov a spevákov z rôznych komunít východného Slovenska predstaví autorské piesne s kresťanským posolstvom.
Podujatie organizuje Gréckokatolícke formačné centrum pre Rómov a kapela F6.
Aj Rómovia vedia osloviť.

bararasZbierka na BARARAS

1.12.2016

Priatelia, je to úžasné !!! Na projekt BARARAS sa vyzbieralo neuveriteľných 2294 € !!!

ĎAKUJEME :) :) :)Svedectvá členov Spoločenstva apoštola PavlaPodporte projekt BARARAS

 
BARARAS

Prosíme o podporu, podporíte veľkú Božiu vec, len do konca októbra!!! Ďakujeme :) BARARAS – hudobno-dramatické pásmo rómskeho BigBandu. http://dakujeme.sme.sk/vyzva/1870/bararas--hudobno-dramaticke-pasmo-romskeho-bigbandu

Posted by F6 on 9. október 2016


Festival FestRom

festromPodporte službu medzi Rómami!

Ak by ste chceli finančne podporiť službu GFC pre Rómov v Čičave, môžete tak urobiť cez nižšie uvedený formulár portálu Ďakujeme.sk.

Môj dar
            Prvý videoklip kapely fil3Nové CD

A JE TO TU !!!

NOVÉ detské CD !!!

Ukážky piesní si môžete vypočuť TU.


CD si môžete objednať na centrumpreromov@gmail.com.

fil3 je detská kresťanská kapela, ktorá vznikla začiatkom roku 2015. Na CD, ktoré si môžete vypočuť na vyššie uvedenom linku, sa podieľajú "iba" spevácky. Avšak víziou je, aby fil3 fungovala ako samostatná formácia, nakoľko sú niektorí jej členovia aj talentovaní hudobníci. Názov fil3 pri prečítaní pripomína anglickú frázu "feel free", ktorá v preklade znamená "cítiť sa slobodný", "bez obáv" či "neobmedzovať sa". Táto detská kresťanská kapela chce poukázať na to, že vo vzťahu s Bohom máme byť ako deti = úplne slobodní, ničoho sa neobávať a ničím sa neobmedzovať, lebo "ak sa neobrátime a nebudeme ako deti, nikdy nevojdeme do nebeského kráľovstva" (Evanjelium podľa Matúša, 18. kapitola, 3. verš).F6 na Bárkafeste 2016

Fotky si môžete pozrieť TU.

barkaF6 vo väznici v Leopoldove

Cez víkend pred Turícami sme slúžili väzňom v Leopoldove... Bol to extra požehnaný čas!! Chceme sa s Vami ešte o jednej veci pozdieľať:

Pred našou službou v Leopoldove sme vedeli, že niektorí väzni sú pod vedením svojho pedagóga v malej skupinke, kde sa spolu modlia, čítajú Božie slovo a zdieľajú sa. Táto skupinka fungovala v danom čase už viac ako rok, ale ešte stále nemala svoje pomenovanie. Týždeň po našej službe prišiel jeden väzeň za pedagógom - vedúcim skupinky s tým, že vníma, aby sa ich skupinka nazývala Dismas. Daný väzeň ani len netušil, čo môže Dismas znamenať. Avšak Dismas je meno lotra, ktorý sa na kríži kajal. V Lukášovom evanjeliu 23. kapitole od verša 39 po verš 43 čítame:

Jeden z tých zločincov, ktorí viseli na kríži, sa mu rúhal a hovoril: Nie si ty Mesiáš? Zachráň seba i nás! No druhý ho zahriakol: Ani ty sa nebojíš Boha, hoci si takisto odsúdený? Lenže my spravodlivo dostávame zaslúžený trest, ale on neurobil nič zlé. Potom povedal: Ježiš, rozpomeň sa na mňa, keď prídeš do svojho kráľovstva. Ježiš mu odpovedal: Amen, hovorím ti: Dnes budeš so mnou v raji.

Takto nádherne viedol Duch Svätý člena skupinky v Leopoldove k tomu, aby sa ich skupinka pomenovala podľa kajúceho lotra. Rovnako ako on, aj mnohí väzni v Leopoldove sú spravodlivo odsúdení, ale činia pokánie. ALELUJA! Veríme, že sa s mnohými z nich stretneme v nebi...