Kalendár

24. september   FestRom Stará Ľubovňa (SK)
8. október   Nahrávanie chvál do Life TV Kráľova Lehota (SK)
9. október 15:00 Chvály Liptov Liptovský Hrádok (SK)
21. - 23. október   TWC 1 2016/2017 Kráľova Lehota (SK)

Partneri

Podporte službu GFC pre Rómov v Čičave!


Ak by ste chceli finančne podporiť službu GFC pre Rómov v Čičave, môžete tak urobiť cez nižšie uvedený formulár portálu Ďakujeme.sk.

Môj dar
            Prvý videoklip kapely fil3Nové CD

A JE TO TU !!!

NOVÉ detské CD !!!

Ukážky piesní si môžete vypočuť TU.


CD si môžete objednať na centrumpreromov@gmail.com.

fil3 je detská kresťanská kapela, ktorá vznikla začiatkom roku 2015. Na CD, ktoré si môžete vypočuť na vyššie uvedenom linku, sa podieľajú "iba" spevácky. Avšak víziou je, aby fil3 fungovala ako samostatná formácia, nakoľko sú niektorí jej členovia aj talentovaní hudobníci. Názov fil3 pri prečítaní pripomína anglickú frázu "feel free", ktorá v preklade znamená "cítiť sa slobodný", "bez obáv" či "neobmedzovať sa". Táto detská kresťanská kapela chce poukázať na to, že vo vzťahu s Bohom máme byť ako deti = úplne slobodní, ničoho sa neobávať a ničím sa neobmedzovať, lebo "ak sa neobrátime a nebudeme ako deti, nikdy nevojdeme do nebeského kráľovstva" (Evanjelium podľa Matúša, 18. kapitola, 3. verš).F6 na Bárkafeste 2016

Fotky si môžete pozrieť TU.

barkaF6 vo väznici v Leopoldove

Cez víkend pred Turícami sme slúžili väzňom v Leopoldove... Bol to extra požehnaný čas!! Chceme sa s Vami ešte o jednej veci pozdieľať:

Pred našou službou v Leopoldove sme vedeli, že niektorí väzni sú pod vedením svojho pedagóga v malej skupinke, kde sa spolu modlia, čítajú Božie slovo a zdieľajú sa. Táto skupinka fungovala v danom čase už viac ako rok, ale ešte stále nemala svoje pomenovanie. Týždeň po našej službe prišiel jeden väzeň za pedagógom - vedúcim skupinky s tým, že vníma, aby sa ich skupinka nazývala Dismas. Daný väzeň ani len netušil, čo môže Dismas znamenať. Avšak Dismas je meno lotra, ktorý sa na kríži kajal. V Lukášovom evanjeliu 23. kapitole od verša 39 po verš 43 čítame:

Jeden z tých zločincov, ktorí viseli na kríži, sa mu rúhal a hovoril: Nie si ty Mesiáš? Zachráň seba i nás! No druhý ho zahriakol: Ani ty sa nebojíš Boha, hoci si takisto odsúdený? Lenže my spravodlivo dostávame zaslúžený trest, ale on neurobil nič zlé. Potom povedal: Ježiš, rozpomeň sa na mňa, keď prídeš do svojho kráľovstva. Ježiš mu odpovedal: Amen, hovorím ti: Dnes budeš so mnou v raji.

Takto nádherne viedol Duch Svätý člena skupinky v Leopoldove k tomu, aby sa ich skupinka pomenovala podľa kajúceho lotra. Rovnako ako on, aj mnohí väzni v Leopoldove sú spravodlivo odsúdení, ale činia pokánie. ALELUJA! Veríme, že sa s mnohými z nich stretneme v nebi...Nový klip k piesni "Ča jekh drom"F6: Úspešný príbeh, vzácni ľudia, nevšedné poslanie

 
F6: Úspešný príbeh, vzácni ľudia, nevšedné poslanie

F6: Úspešný príbeh, vzácni ľudia, nevšedné poslanieČlánok o F6 na ceste+

Rómska evanjelizačná kapela F6 minulý mesiac vystúpila na pozvanie slovenského europoslanca v hlavnom meste Belgicka v chráme Sacré Cour, ktorý spravuje Slovenská katolícka misia v Bruseli. Viac sa dočítate TU.Chvály SpAP

Od septembra 2015 rozbiehame v spolupráci s Gréckokatolíckym formačným centrom pre Rómov pravidelné otvorené chvály v našom rodnom Spoločenstve apoštola Pavla (SpAP) pod názvom Chvály SpAP. Viac informácií nájdete na našej FB stránke.Gréckokatolícke formačné centrum pre Rómov v Čičave má svoj web!

 

Viac informácií nájdete na centrumpreromov.sk.

 

... čo je svetu neurodzené a čím pohŕda, to si vyvolil Boh, 
ba aj to, čoho niet, aby zmaril to, čo je ...
1. list Korinťanom 1,28

romovia